האם ישראל בדרך לרצח פוליטי נוסף?

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

שתפו את הפוסט לחברים:


כדי לראות את הדמיון באווירה הציבורית ולהבין את האווירה שקודמת לרצח כזה, הרי שתיאור של העיתונאי נחום ברנע בשבועון “כותרת ראשית” מערב רצח אמיל גרינצווייג, עושה זאת היטב:

“הרחוב כבר איננו משחק ילדים. זוהי אחת התבוסות המוחצות במאבק על הדמוקרטיה. את מספר המפגינים אני מעריך באלפיים. מולם אני רואה אולי שלושים צעירים שמסתכנים במכות. לא הרבה”, כתב ברנע. “הצרה היא, שהנערים האלה מלווים את ההפגנה כל הזמן, קורעים שלטים, מזנבים בשוליים, ואין שוטר שיעצור אותם. מכיוון שמצליח להם, מצטרפים עוד צעירים”.

“זה ההבדל בין תהלוכה להפגנה עומדת: בתהלוכה קל יותר להרביץ”, המשיך ברנע. “את הטרור עושים לא המכים אלא דווקא היהודים המכובדים. במרפסת מעל בנק דיסקונט, מקום בו עומדים במשך היום עשרות אנשים ובודקים את ההתפתחויות בבורסה, שופכים מים מטונפים. בצדדים יורקים. יהודים בחליפות ועניבות צורחים ‘אש”ף’, ‘בני זונות’, ‘ערבים’. יש ביניהם אשכנזים ויש ספרדים. איש איננו פורץ חנות. לא השבאב מדבר כאן, אלא העם היהודי. מה קרה להם? ראיתי שם נער בלונדיני, בן 17 אולי. שחטף מכות רצח. כשהצליח לפתוח את הפה צעק: ‘מה אתם רוצים ממני, אני ליכוד’. אחר-כך ראיתי אותו צועק ‘זונות’ יחד עם המכים”.מקור

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch