“הצנחן העל-דורי”: נושא הדגל של קיבוץ משמר העמק הלך לעו

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

שתפו את הפוסט לחברים:


יום אחרי הצליחה, החלו להמטיר המצרים אש תופת אל “החצר”. מספר הנפגעים היה רב. שובק פעל כל העת לפינוי פצועים והרוגים. “בשלב מסוים הבין כי נוצר פקק נוראי בפריקת הפצועים והחללים שהגיעו לתחתית הסוללה על גדות התעלה בסירות גומי ואין מי שיאספם, בשל הטירוף של האש: מאות קני ארטילריה, משגרי קטיושה, מסוקים שהטילו חביות נפל”מ ואש נק”ל”, תיאר סא”ל ג’ו ניסימוב ששרת בחטיבת הצנחנים.

“שובק זיהה טרקטור אזרחי שניטש על ידי המפעיל האזרחי המבוהל, עלה, הניע ללא מיגון ואפילו בלי גגון ברזנט, כמו לוחם אפוקליפטי התקדם לסוללה שגובהה היה כ-20 מטר, קצת גילח והנמיך ואז עבר לקו המים”, תיאר ניסימוב. “הוא העמיס על הכף הגדולה פצועים וחללים, שב לטפס על הסוללה בחזרה לחצר להביאם לתאג”ד העמוס לעייפה. וחוזר חלילה. לא חס על עצמו. לא פחד. רק הונע בצורך להציל אנשים מהתופת”.

“זה מוזר, כי אני לא זוכר במדויק”, סיפר שובק בריאיון שנערך איתו לעיתון “במחנה” .”אך חבריי סיפרו שבשלב מסוים לחיילים האחרים לא היה כוח לסחוב יותר פצועים, ואני לקחתי פיקוד על ‘שופל’ ופיניתי אותם באמצעותו. צריך להבין שמדובר במחזות מאוד סוריאליסטיים. מי שלא חווה מלחמה לא יוכל להבין את המורכבות”.

לדבריו, “בזמן הקרב אתה מדחיק את הרגשות הצידה וחושב רק על כאן ועכשיו… מה שהוביל אותי באותם רגעים היה להישאר בחיים כדי להציל חיים ולפנות פצועים, ולא המחשבה על מה שהותרתי מאחור”.מקור

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch