התעשיין מיכאל שטראוס, ממייסדי ענקית המזון, נפטר בגיל 86

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

שתפו את הפוסט לחברים:


שטראוס, מבכירי אנשי העסקים בישראל, הוביל במשך שנים את חברת המזון • תחת ידיו הגיעה החברה להישגים משמעותיים והפכה לקונצרן מזון בין לאומי • את ראשות החברה העביר לפני כשני עשורים לבתו עפרה • מאז המשיך לפעול לקידום התעשייה והחברה בישראל בדגש על הגליל


מיכאל מיקי שטראוס (צילום: דוברות שטראוס)

מיכאל שטראוס ז”ל, ארכיון | צילום: דוברות שטראוס

מיכאל שטראוס, מבכירי התעשיינים ואנשי העסקים בישראל הלך היום (שבת) לעולמו בגיל 86. שטראוס שימש במשך שנים ארוכות כיו”ר קונצרן המזון המשפחתי שהוקם על ידי הוריו חצר ביתם בנהריה. הוא הוביל לאורך השנים את הפיכתה של חברת המזון לתאגיד ענק במונחים ישראליים, בין היתר, באמצעות רכישת “עלית” ושורה ארוכה של מיזוגים ורכישות וכן שותפויות עם תאגידים בינלאומיים כמו דנונה, יונילוור ופפסיקו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתחילת שנות ה-2000 העביר את מושכות הניהול לבתו עפרה שמכהנת כיו”ר החברה, במשך עשור נוסף המשיך לכהן כדירקטור בחברה. בשנת 2011 הודיע סופית על פרישתו אך המשיך לכהן כיו”ר שטראוס אחזקות – החברה המשפחתית המחזיקה במניות החברה הציבורית.

לאורך כל השנים קיים שטראוס פעילות ציבורית וחברתית ענפה. הוא היה פעיל בהתאחדות התעשיינים ופעל לקידום התעשייה והחברה בצפון בכלל, ובעכו ובנהריה בפרט. בשנת 2007 קיבל את אות ראש הממשלה על תרומתו הרבה לפיתוח כלכלי של הגליל.

“שטראוס” היא קונצרן מזון בינלאומי המעסיק כ-15 אלף עובדים בלמעלה מ-20 מדינות. למעלה ממחצית ממכירות החברה מגיעות משווקים זרים כאשר במקביל הניהול מתבצע מישראל. כאן היא נחשבת לחברת המזון הגדולה במשק ומעסיקה כ-6,000 עובדים בישראל.

מיכאל שטראוס הותיר אחריו שלושה ילדים: עפרה שטראוס המכהנת כיו”ר קבוצת המזון, עירית שטראוס הנשואה ללאון קופלר הבעלים של רשת “סופר פארם” ועדי שטראוס. אחותו היא אשת העסקים והיזמת החברתית רעיה שטראוס בן דרור.

הכתבה המקורית פורסמה ב”גלובס”.

מקור

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch