אחרי שנים בכלא: בית המשפט דן בשחרורו של המואשם ברצח

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

שתפו את הפוסט לחברים:


13 שנה אחרי ההרשעה ברצח, דיון התקיים היום (חמישי) בבית המשפט המחוזי בתל אביב סביב הפרשה שבה הורשע ויקטור גואטה ברצח יצחק שוורץ ז”ל. המשפט החוזר התקיים על רקע התפתחות משמעותית בחקירה, וקודם למשפט נראה היה שיש היתכנות לכך שהוא יזוכה. אלא שבדיון אמר השופט שהשופטים החליטו פה אחד כי הוא לא יזוכה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך הדיון התפרץ עורך דינו של גואטה, ירום הלוי, לעבר השופטים וגם גואטה צעק לעברם: “אתם רמאים, ביזיון”. בסיום הדיון אמר ל-N12: “זו פעם שלישית שרצחו אותי, לא התייחסו לשום ראיה שמזכה אותי”. אחיו של הרוצח המורשע איים על השופטים ואמר: “צוחק מי שצוחק אחרון”, הוצא מן האולם ועוכב לחקירה. 

גואטה טען לאורך כל השנים הללו הוא מעולם לא רצח את שוורץ, ולמרות שורת העדים נגדו, הוא חף מפשע. 

בשנת 2004 הגיש בית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד גואטה בגין רצח יצחק שוורץ ושלוש שנים אחרי זה שלח אותו למאסר עולם. למרות שהכחיש כל העת את המיוחס לו, בשנת 2009 דחה בית המשפט העליון את ערעורו. הרשעתו הסתמכה על ידי עדויות בלבד ולא על ממצאים פורנזיים.

בשנת 2015, עם התפוצצות פרשה 512 שבמהלכה נעצרו שורת עבריינים בכירה, אחד מעדי המדינה הפתיע את החוקרים ואמר שגואטה לא אחראי למעשה אלא אדם אחר. בעקבות עדותו התברר כי הפרקליטות הסתירה ראיות והקלטות של מדובבים שבין היתר – לטענת גואטה – הוכיחו כי הוא חף מפשע. בפרקליטות הגיבו שלא מדובר בהסתרת חומרי חקירה אלא בטעות לא מכוונת.

מקור

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch